Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

podestýlky pro ptáky, písek pro ptáky, Rabbid weed

Ptáci produkují velké množství odpadu. Vhodně zvolené stelivo může chovateli ušetřit spoustu práce. Jaké stelivo však pro ptáky zvolit je velkou otázkou. Zde je jejich přehled:

Staré noviny jsou jednou z možností. Staré noviny jako stelivo pro ptáky jsou finančně nenáročné, jsou částečně savé avšak rovné, takže se vnich nečistoty nezachycují. Zvídaví ptáci brzy zjistí, že se noviny dají roztrhat a je to pro ně velká zábava. Takže odpad nakonec skončí na dně klece nebo rozházen kolem klece.

Kukuřičná podestýlka má dostatečnou zrnitost, aby slupky zrníček z krmiva zapadly mezi podestýlku a nelétaly všude. Pokud ji pták sezobne, nehrozí mu žádné nebezpečí. Kukuřičká podestýlka však při kontaktu s vodou nasákne a rychle plesniví.

Dřevěná peletová podestýlka je pro ptáky velice vhodná. Mezi velké dřevěné válečky slupky zrníček zapadnou a při mávání křídly nejsou rozvířeny. Při kontaktu s vodou ji absorbují a rozpadnou se. Může se však stát, že drcení peletek si papoušek oblíbí jako zábavu.

Dřevěné chipsy jsou velice vhodná podestýlka pro ptáky. Jsou těžké, hrubá zrnitost zabraňuje víření odpadu a přírodní bezprašný materiál nepřináší zdravotní rizika.  

Hobliny mají vysokou prašnost a lehce se rozvíří.

Betonitová a silikagelá steliva jsou pro ptáky nevhodná.

Vašemu výběru neodpovídá žádné zboží. Chcete vymazat filtry?

Filtrovat

Vyberte

Typ steliva

 

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.