Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

Domek pro hlodavce

Domečky pro hlodavce

„Kdo má židli, ten bydlí“ - to přísloví na hlodavce tak úplně nesedí, ti potřebují rovnou svůj dům. Hlodavec nebo i králík v kleci také potřebuje svoje soukromí. Potřebuje místo, kam se schovat, kam si lehnout, když chce mít svůj klid. Ukrývá v domečku svoji jedinečnou baštu, kterou nesmí nikdo najít. Hlodavec si v domečku také staví svoje hnízdečko.

Celodřevěný domeček pro hlodavce, je vyroben z dřevěných destiček o síle 1 cm. Žádná překližka, dřevotříska, plast - ale jen přírodní dřevo, které stane-li se terčem hlodavých zubů, nemůže Vašemu mazlíkovi ublížit.

Hlodavec si může vykousat v domečku vlastní vstup, a nebo uspokojit svoji potřebu hlodat a obrušovat si tak hlodavé zuby. Domeček má tedy omezenou životnost, jak díky ohlodávání, tak díky nasákavosti materiálu. Dřevo není nijak ošetřené nebo lakované, doporučujeme tedy vyměnit dle aktuálního stavu domečku, asi jednou ročně.  Domečky mají kruhový nebo obloukový vchod.  Domky nemají dno, které by hlodavec znečistil. Výkop hlubší nory umožníte vysokou vrstvou podestýlky pro hlodavce.

Při výběru zohledněte i výběr střechy, protože „střecha dělá dům“. V kleci v domácím prostředí odpadá potřeba střešní krytiny jako ochrana před deštěm. Naopak se dá střecha výborně využít – rovná střecha jako vyvýšená rozhledna. Tím se zvýší i užitná plocha klece. Šikmá střecha může sloužit jako překážka při šplhání. Umožňuje nahrnout do domečku více materiálu a postavit si tak bezpečnější hnízdečko.

Domečky jsou rozděleny dle velikosti na: domečky pro myši, domečky pro křečky, domečky pro morčata a domečky pro králíky.  Názvy jsou orientační. Vždy se řiďte velikostí zvířete a velikostí domečku, případně velikostí klece, aby se domeček vešel.      

Filtrovat

Vyberte

Cena

Druh hlodavce

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.