podestýlky pro ptáky, písek pro ptáky , Limara

Ptáci produkují velké množství odpadu. Vhodně zvolené stelivo může chovateli ušetřit spoustu práce. Jaké stelivo však pro ptáky zvolit je velkou otázkou. Zde je jejich přehled:

Staré noviny jsou jednou z možností. Staré noviny jako stelivo pro ptáky jsou finančně nenáročné, jsou částečně savé avšak rovné, takže se vnich nečistoty nezachycují. Zvídaví ptáci brzy zjistí, že se noviny dají roztrhat a je to pro ně velká zábava. Takže odpad nakonec skončí na dně klece nebo rozházen kolem klece.

Kukuřičná podestýlka má dostatečnou zrnitost, aby slupky zrníček z krmiva zapadly mezi podestýlku a nelétaly všude. Pokud ji pták sezobne, nehrozí mu žádné nebezpečí. Kukuřičká podestýlka však při kontaktu s vodou nasákne a rychle plesniví.

Dřevěná peletová podestýlka je pro ptáky velice vhodná. Mezi velké dřevěné válečky slupky zrníček zapadnou a při mávání křídly nejsou rozvířeny. Při kontaktu s vodou ji absorbují a rozpadnou se. Může se však stát, že drcení peletek si papoušek oblíbí jako zábavu.

Dřevěné chipsy jsou velice vhodná podestýlka pro ptáky. Jsou těžké, hrubá zrnitost zabraňuje víření odpadu a přírodní bezprašný materiál nepřináší zdravotní rizika.  

Hobliny mají vysokou prašnost a lehce se rozvíří.

Betonitová a silikagelá steliva jsou pro ptáky nevhodná.

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.