Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

Krmivo pro ptáky

Krmivo pro drobné exoty je mícháno z několika druhů zrnin tak, aby zajistilo pestrou výživu drobných exotů. Drobné exoty krmíme čumízou, lesknicí, mohárem, prosem, toto vše také v naklíčeném stavu a přidáváme  senegálské proso v klasech. Jako doplněk zeleného krmiva můžeme nabízet smetánku lékařskou, salát, špenát, žabinec, různé klasy trav a nadrobno rozsekané listy kopřiv. Drobní exoti potřebují téměř neustálý přístup k vodě a krmivu. Jejich rychlý metabolismus vyžaduje neustálý přísun energie, do malého žaludku se však mnoho krmiva nevejde a tak je třeba jej neustále plnit. Jednodenní hladovka může být i smrtelná. 

Krmivo pro andulky je vyráběno mícháním zrnin, které jsou pro andulky vhodné z výživového hlediska, a které jsou smíchávány ve správném poměru. Všechny tři druhy prosa doplňuje ovesná rýže, semena travin, lesknice a len. Jako doplněk lze použít čirok, niger a kardi. Andulky jsou zvídavé a ochutnají prakticky cokoli, co najdou. Lze jim tedy zpestřit jídelníček jakýmkoli ovocem a zeleninou v malém množství. I zelené a naklíčené krmivo je vhodným doplňkem krmiva pro andulky. Nevhodné pro andulky je vařené lidské jídlo, uzeniny a maso.   

Krmivo pro střední papoušky se skládá ze základního krmiva - směs zrnin a doplňkového krmiva. Jako základ krmiva pro střední papoušky se používá směs zrnin obsahující proso červené, zelené a žluté, lesknice, oves bezpluchý, slunečnice černá, žíhaná nebo bílá, lněné semeno, len, rýže, niger, japonské proso a kardi. Směs těchto zrnin zajišťuje kompletní výživu středních papoušků. Krmivo pro střední papoušky ve formě semen se může nechat i naklíčit a tím jej zatravnit. Jako doplněk pro zpestření krmiva pro střední papoušky se přidává čerstvé ovoce a zelenina, zelenina i vařená, ořechy, listy salátu nebo pampelišky. Střední papoušci držení v malých klecích mají tendenci k obezitě, je teby třeba jim krmivo upravit a vyvarovat se zejména tučným olejnatým semenům jako je černá slunečnice a ořechy.

Krmivo pro velké papoušky tvoří směs zrnin, která se skládá z bílé, černé i žíhané slunečnice, kardi, neloupané rýže, limba oříšků, čiroku, dýně, semence, kukuřice, ječmene, lesknice, hrachu, pufrovaných obilnin, pšenice. Často jsou tyto směsi obohaceny o sušené ovoce a zeleninu. Jako doplněk stravy lze použít veškeré ovoce a zeleninu. Pro zpestření krmiva pro velké papoušky se vyrábí i samostatně směs ořechů a sušeného ovoce. Papoušci jsou velice zvídaví a mají zájem o vše, co konzumuje jejich majtel. Je však třeba nenechat se papouškem ovlivnit a nedávat mu vařené kořeněné potraviny, maso a uzeniny. Trávící trakt papoušků není na tyto pokrmy uzpůsobený. Lze však do stravy papoušků přidat vajíčko nebo vařenou zeleninu.  

Nejprodávanější

Filtrovat

Vyberte

Cena

Druh ptáka

Typ krmiva pro ptáky

 

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.