Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

Stelivo pro hlodavce

Jako stelivo pro hlodavce se používají hobliny, pletky ve formě válečků, kukuřičná podestýlka nebo bukové štěpky.

Hobliny jsou pro hlodavce nejrozšířenějším typem steliva, výborně sají tekutiny. Jako přírodní produkt nepředstavují zdravotní riziko. Jsou lehké, ve slisovaném stavu nezaberou moc místa. Drobné riziko u podestýlání hoblinami je prašnost. Většina hoblin je již prodávána jako bezprašná, absolutní bezrašnost je však z technologického hlediska nemožná. Hoblinová podestýlka je vhodná pro valnou většinu hlodavců. Potíže může způsobovat šlechtěným hlodavců typu skiny, kteří často trpí záněty očí v důsledku absence ochraných chloupků okolo očí. Hobliny pro hlodace lze pořídit i s vůní (nejčastěji citron, jablko, borovice atd.). Vhodnost použití uměle ovoněných hoblin je však na každém chovateli.

Peletky ve formě válečků - jedná se o směs hoblin a pilin slisovaných do tvrdého válečku. Při namočení váleček absorbuje vlhkost a rozpadne se. Peletky nejsou vhodné pro všechny hlodavce, vyznačují se však nízkou prašností.

Kukuřičná podestýlka je stelivo z rozdrcených středů kukuřičných klasů. Jedná se tedy o čistě přírodní stelivo. Vyznačuje se nízkou prašností. Při kontaktu s tekutinou saje málo, vlhká podestýlka pak rychle plesniví.

Bukové štěpky se využívají především v teraristice. Vzhledem k vysoké ceně a rychlému znečištění hlodavci se používají spíše sporadicky. Vyznačují se velice nízkou prašností, přijatelnou savostí a příjemným, pohodlným povrchem. Při zvýšené vhlkosti však plesniví. 

Filtrovat

Vyberte

Cena

Typ steliva pro hlodavce

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.