Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

Obojky pro psy


Obojek pro psa je něco jako součást psa, jeho vlastní majetek, který je se psem spojen. Spojuje psa s jeho majitelem, místem kde bydlí. Proč?
Když uvidíte psa s obojkem, řeknete si: „ Jejda někomu utekl pes“.
Ale pobíhajícího psa bez obojku – „A jeje toulavý pes, může být nebezpečný, zdivočelý“.


A co víc, odpovědný majitel přidá na obojek psa nějaký svůj kontakt pro případ, že se pes ztratí. Každý pes evidovaný v obci by měl mít svoji evidenční psí známku připnutou na obojku pro případ, že se zaběhne a je nalezen. Obojek pro psa tedy plní také funkci informační.


Spojuje psa a jeho majitele. Když majitel potřebuje psa chytit, podržet v jakékoli situaci, obojek umožní bezpečné a  pevné přidržení psa, aniž by se musel držet za kůží a měl další bolestivý podmět. Představte si situaci, kdy pes zuřivě štěká na druhého psa a majitel ho chytí za kůži. Pro rozzuřeného psa je to bolestivý podnět, který stupňuje agresi. Kdežto za obojek si majitel psa přitáhne a postupně zklidní.  


Funkce připnutí vodítka je jednoznačná a jasná. Pes vedený na vodítku je jako dítě vedené za ruku. Cítí se bezpečně a spoléhá na Vaše vedení.


Poslední je estetická funkce. Dnes je nepřeberný výběr vzorů, materiálů a barev. Vybírejte podle toho, který se vám libí. Ale pak nebuďte zklamaní. Většinou ty nejkrásnější mají nejnižší životnost a ten nejobyčejnější vydrží nejdéle. Na druhou stranu, není to až tak drahá záležitost, aby se nedal občas obměnit za nový kus.

Filtrovat

Vyberte

Cena

Typ obojku

Materiál obojku

Velikost psa

Barva

Vlastnost obojku

 

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.