Obojky pro psy

Obojek pro psa je něco jako součást psa, jeho vlastní majetek, který je se psem spojen, spojuje psa s jeho majitelem, místem kde bydlí. Proč?
Když uvidíte psa s obojkem – jejda někomu utekl pes.
Pobíhající pes bez obojku – a jeje toulavý pes může být nebezpečný, zdivočelý.

A co víc odpovědný majitel přidá na obojek psa nějaký svůj kontakt pro případ, že se pes ztratí . Každý pes evidovaný v obci by měl mít svoji evidenční psí známku připnutou na obojku pro případ že se zaběhne a je nalezen. Obojek pro psa tedy plní funkci informační.

Spojuje psa a jeho majitele. Když majitel potřebuje psa chytit, podržet v jakékoli situaci, obojek umožní bezpečné a  pevné přidržení psa aniž by se musel držet za kůží a měl další bolestivý podmět. Představte si situaci, kdy pes zuřivě štěká na druhého psa a majitel ho chytí za kůži. Pro rozzuřeného psa je to bolestivý podmět, který stupňuje agresi. Kdežto za obojek si majitel psa přitáhne a postupně zklidní.  

Funkce přinutí vodítka je jednoznačná a jasná.

Poslední je estetická funkce. Dnes je nepřeberný výběr vzorů, materiálů a barev. Vybírejte podle toho, který se vám libí ale pak nebuďte zklamaní, většinou ty nejkrásnější mají nejnižší životnost a ten nejobyčejnější vydrží nejdéle. Na druhou stranu není to až tak drahá záležitost, aby se nedal občas obměnit za nový kus.

Nejprodávanější

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.