Obojky pro psy


Obojek pro psa je něco jako součást psa, jeho vlastní majetek, který je se psem spojen. Spojuje psa s jeho majitelem, místem kde bydlí. Proč?
Když uvidíte psa s obojkem, řeknete si: „ Jejda někomu utekl pes“.
Ale pobíhajícího psa bez obojku – „A jeje toulavý pes, může být nebezpečný, zdivočelý“.


A co víc, odpovědný majitel přidá na obojek psa nějaký svůj kontakt pro případ, že se pes ztratí. Každý pes evidovaný v obci by měl mít svoji evidenční psí známku připnutou na obojku pro případ, že se zaběhne a je nalezen. Obojek pro psa tedy plní také funkci informační.


Spojuje psa a jeho majitele. Když majitel potřebuje psa chytit, podržet v jakékoli situaci, obojek umožní bezpečné a  pevné přidržení psa, aniž by se musel držet za kůží a měl další bolestivý podmět. Představte si situaci, kdy pes zuřivě štěká na druhého psa a majitel ho chytí za kůži. Pro rozzuřeného psa je to bolestivý podnět, který stupňuje agresi. Kdežto za obojek si majitel psa přitáhne a postupně zklidní.  


Funkce připnutí vodítka je jednoznačná a jasná. Pes vedený na vodítku je jako dítě vedené za ruku. Cítí se bezpečně a spoléhá na Vaše vedení.


Poslední je estetická funkce. Dnes je nepřeberný výběr vzorů, materiálů a barev. Vybírejte podle toho, který se vám libí. Ale pak nebuďte zklamaní. Většinou ty nejkrásnější mají nejnižší životnost a ten nejobyčejnější vydrží nejdéle. Na druhou stranu, není to až tak drahá záležitost, aby se nedal občas obměnit za nový kus.

Filtrovat

 

 

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.