Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

Vodítko pro psa, Sedlářsví Doležel

Vodítka pro psy

Hned po obojku je vodítko dalším společným majetek psa a jeho pána. Každý pes časem zjistí k čemu je vodítko dobré a že je třeba jeho délku respektovat. Vodítko v ruce pána naznačuje ,,hurá jdeme ven,,. Upřený pohled psa na visící vodítko na věšáku – ,,honem pojď už ven,,.

Vodítko je potřeba vybrat podle účelu k jakému má sloužit. Samozřejmě, že k vedení psa, ale.... jakého a kam se půjde.

Rovné vodítko - krátké (standardně 120-150cm) je na vycházky, kdy víme že psovi nemůžeme poskytnout příliš volnosti a potřebujeme ho mít stále pod kontrolou(doprava MHD, cesta městem, rušné ulice). Vhodné pro všechny velikosti psů.

Vodítko přepínací - námi doporučovaný typ – díky systému oček a dvěma karabinám se z přepínacího vodítka snadno vytvoří vodítko dlouhé až 250cm a zároveň při maximálním zkrácení se z něj stane krátké vodítko, které drží psa ne víc jak 50cm od majitele. Navíc se snadno váže k předmětům když potřebujete, aby pes někde zůstal.  Tento typ vodítka doporučujeme, vhodné pro všechny velikosti psů

Stopovací vodítka jsou dlouhá 5-10m, používají se při výcviku psů. Na běžné venčení se moc nehodí, dlouhý popruh se snadno zamotá, zašpiní a špatně se s ním manipuluje. Vhodné pro lovecké psy.

Navíjecí vodítka – ideální do města kdy potřebujete chvíli vodítko krátké na chůzi po rušné ulici. Po příchodu do parku můžete psu nechat volný pohyb až na 5-10 m a stále ho mít pod dozorem, na vodítku. Nevýhodou je relativně velká hmotnost, možnost držení jen jednou rukou a větší typ nestrčíte do kapsy. Vhodné pro psy až do 50kg. Nedoporučuje se, používat je při výcviku.     

Nejprodávanější

Vašemu výběru neodpovídá žádné zboží. Chcete vymazat filtry?

Filtrovat

Vyberte

Typ vodítka

Materiál

Velikost psa

Barva

 

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.