Povinnost čipování psů

Seznamte se s novinkou na legislativním poli, která se týká všech majitelů psů v České republice.

Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem.

I když si myslíme, že zavést toto plošně je trochu příliš drastické a čipovat každého vesnického starého psa, který má před sebou už jen podzim života, je zcela zbytečné, zákonodárci to vidí jinak a nařízení je plošné. V případě nesplnění zákonné povinnosti, Vás čeká správní řízení. SVS ČR: „Za psa bez označení bude od roku 2020 hrozit správní řízení s uložením až 20tisícové pokuty, protože na psa bude pohlíženo, jako kdyby neměl platné očkování proti vzteklině.“

Cimrmanovsky jen dodáváme: „ Můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím nesouhlasit. Ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.“

Vzhůru tedy na návštěvy k veterinárním lékařům!

Od 1. ledna 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Od tohoto data by měl být na území České republiky označený každý pes.

Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině (tedy nejpozději v půl roce věku).

Mikročipem nemusí být označeni psi, kteří mají jasně čitelné tetování provedené před 3. 7. 2011.

 

Abychom netlumočili práci Státní veterinární správy více se dočtete na :

https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/povinne-oznacovani-psu/

 

https://www.svscr.cz/svs-pripomina-chovatelum-povinnost-nechat-cipovat-sve-psy-do-konce-roku/

 

https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/informace-k-novele-veterinarniho-zakona-chov-psu-a-utulky/

 

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-302

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.