Jak poznám kvalitní granule pro psa?

Často slýcháváme otázku: „Jak poznám kvalitní granule pro psa?“

Granule vybíráme podle doporučení známých, prodejce, recenzí na internetu, ceny, dostupnosti. Kritérií je samozřejmě nespočet, ale jak poznáme ty pravé co vyhovují našemu psu?

Paradoxně je řešení až na konci celého dění...

„Všechno je to o h***ě“


Nejdříve dejte na doporučení, rady a zkušenosti ostatních chovatelů, případně internetové recenze. Pak krmivo pro psa kupte a prostě jím krmte. Na první pohled bude jasné, jestli psu granule chutnají nebo nikoli.

Ideální bude, pokud na nové granule přejdete postupně. Tzn. mícháním původních a nových granulí. Pomalu budete měnit jejich poměr v každé krmné dávce ve prospěch těch nových. Tím zamezíte průjmům z nárazové změny krmiva.

Pes a hlavně jeho trávící trakt si za 2 - 3 týdny na nové granule zvykne. Začne je ideálně trávit a využívat vše co mu nové krmivo přináší. A vy se již pomalu dostáváte k hodnocení, zda jsou právě tyto granule opravdu dobré.

Nejprve postupně vyhodnotíme zda:

Pes granule konzumuje s radostí a chutnají mu.
Další faktor, který vyhodnotíte, je kvalita srsti. Kontakt se psem máte každý den. Každý den ho pohladíte a vnímáte dotykem. Všimneme si, že líná nebo se někde odřel, prostě vnímáme jaký na dotyk je. Jakékoli změny si určitě také všimnete. Pokud bude změna pozitivní, zřejmě jste pořídili dobré granule.

Celkový stav - náladu a dobrý zdravotní stav svého psa pozná každý majitel okamžitě, jak svého mazlíčka uvidí.

Pokud jsou všechny tyto faktory v pořádku zbývá jediný - co po vašem psu zbylo. Hodnocení kvality exkrementů vám mnoho napoví o celkovém zdravotním stavu, typu a kvalitě stravy. Je to opět jednoduché, stolice musí být pevná, soudržná, dobře tvarovaná (lámání není závadou), odpovídajícího aroma. Pokud uvidíte takovýto exkrement, jednalo se o zdravé a dobře živené zvíře. Máte tedy dobré granule.

Jak dobře jsou granule stravitelné a psem využité, poznáte podle množství. Pokud je objem stolice přibližně stejně velký jako objem krmné dávky granulí, znamená to, že granule obsahují příliš mnoho nestravitelných látek a jejich výživová hodnota je pro vašeho psa nízká.

Má-li však stolici méně než poloviční, než kolik byla krmná dávka, máte granule kvalitní a stravitelné. Nezapomeňme, že stolice obsahuje mnohem více vody než granule pro psy. Abyste měli zcela relevantní výsledky, museli byste sjednotit i faktor vlhkosti.

Pro zjednodušení můžete prostě vycházet z toho, že se podíváte a vidíte, kolik jste vašemu pejskovi včera nasypali granulí a kolik z něj dnes vyšlo. Vyhodnocení kvality a stravitelnosti máte tedy přímo před sebou na trávě.

Závěrem:
Čím více živočišné složky v krmivu pro psa – tím lépe
Čím menší krmná dávka - tím lépe
Čím menší feces - tím lépe

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.