Chraňte zdraví vašeho pejska i za zimních večerů

Jako každý rok se s příchodem podzimu a nastávající zimou zkracuje den a prodlužuje noc. Ranní i večerní procházky (později i odpolední) se konají za šera, mrholení, sněžení nebo úplné tmy.

Pokud jste majitelem malé či střední rasy pejska, jistě jej začnete oblékat do oblečků. Oblečky pro psy plní převážně dvě funkce - mají vašeho čtyřnohého mazlíčka zahřát a ochránit před rozmary počasí. Nezanedbatelná je rovněž aktuální psí móda. Jistě chcete, aby váš pes v oblečku dobře vypadal. Dalším důležitým hlediskem je bezpečnost za snížené viditelnosti.


Oblečky s reflexními prvky

Pokud se zdržujete v práci do pozdnějších odpoledních hodin a chodíte se svým čtyřnohým kamarádem až za tmy, máte možnost zvolit obleček s více funkcemi. Kromě zateplení bederní části páteře, a ochrany před deštěm mohou být oblečky pro psy opatřeny všitými reflexními prvky. Tento atribut výrazně zvyšuje bezpečnost při přecházení silnice ale i běžném pohybu po chodníku. 

 

Signalizační světýlka pro psy

Patříte mezi majitele většího psího plemena a nemyslíte si, že je nutné ho oblékat do oblečku? Zvyšte jeho bezpečnost signalizačními světýlky. Jsou lehké, snadno připevnitelné k obojku či postroji. Zároveň jsou vybaveny i odrazkou a plní tak svoji funkci i při vypnutém stavu. Při večerní procházce mezi poli nebo lesíkem jistě oceníte světýlko, díky němuž můžete identifikovat polohu svého psa a zabránit tak jeho seběhnutí. Tyto světýlka jsou i vhodným doplňkem oděvu majitele psa při pohybu na silnici.

<img alt="class=js-observe" img-responsive"="" js-observe="" data-cke-saved-src="/UserFiles/Image/clanky/flamingo-svitici-obojek-pro-psa-1.jpg" src="/UserFiles/Image/clanky/flamingo-svitici-obojek-pro-psa-1.jpg" style="float: right; width: 150px; height: 113px;" class="js-observe img-responsive">

Svítící obojky pro psy

Variantou signalizačních světýlek je svítící obojek pro psa. Záleží na vašem zvážení, zda se rozhodnete pro tuto možnost. K dennímu nošení totiž z důvodu opotřebení nejsou příliš vhodné. Navléci dva obojky na vašeho pejska je nepraktické a přepínání psí známky a adresáře zdlouhavé. Existují i svítící pásky či kolárky, které nemají funkci obojku a jsou jen signalizační. Pouze je přidáte při večerní procházce.

 

Reflexní obojky pro psy

Hledáte to nejjednodušší a nejrychlejší signalizační zařízení? V tom případě zvolte obojky pro psy s reflexními prvky nebo reflexní postroje pro psy. Oblíbíte si je natolik, že se stanou nedílnou součástí každé procházky s vašim čtyřnohým kamarádem. Nasadíte je velmi rychle. Jsou nositelem informace o psu (psí známka, adresář). V neposlední řadě je malá pravděpodobnost jejich ztráty.


V přírodě platí: nebýt vidět - nebýt uloven. V moderní civilizaci znamená: být viděn - nebýt uloven.

Proto usnadněte okolí, aby vás vidělo a mohlo na vás a vašeho psa brát ohledy.

 
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.