Chraňte zdraví vašeho pejska i za zimních večerů

Jako každý rok se s příchodem podzimu a nastávající zimou zkracuje den a prodlužuje noc. Ranní i večerní procházky (později i odpolední) se konají za šera, mrholení, sněžení nebo úplné tmy.

Pokud jste majitelem malé či střední rasy pejska, jistě jej začnete oblékat do oblečků. Oblečky pro psy plní převážně dvě funkce - mají vašeho čtyřnohého mazlíčka zahřát a ochránit před rozmary počasí. Nezanedbatelná je rovněž aktuální psí móda. Jistě chcete, aby váš pes v oblečku dobře vypadal. Dalším důležitým hlediskem je bezpečnost za snížené viditelnosti.


Oblečky s reflexními prvky

Pokud se zdržujete v práci do pozdnějších odpoledních hodin a chodíte se svým čtyřnohým kamarádem až za tmy, máte možnost zvolit obleček s více funkcemi. Kromě zateplení bederní části páteře, a ochrany před deštěm mohou být oblečky pro psy opatřeny všitými reflexními prvky. Tento atribut výrazně zvyšuje bezpečnost při přecházení silnice ale i běžném pohybu po chodníku. 

 

Signalizační světýlka pro psy

Patříte mezi majitele většího psího plemena a nemyslíte si, že je nutné ho oblékat do oblečku? Zvyšte jeho bezpečnost signalizačními světýlky. Jsou lehké, snadno připevnitelné k obojku či postroji. Zároveň jsou vybaveny i odrazkou a plní tak svoji funkci i při vypnutém stavu. Při večerní procházce mezi poli nebo lesíkem jistě oceníte světýlko, díky němuž můžete identifikovat polohu svého psa a zabránit tak jeho seběhnutí. Tyto světýlka jsou i vhodným doplňkem oděvu majitele psa při pohybu na silnici.

 

 

Svítící obojky pro psy

Variantou signalizačních světýlek je svítící obojek pro psa. Záleží na vašem zvážení, zda se rozhodnete pro tuto možnost. K dennímu nošení totiž z důvodu opotřebení nejsou příliš vhodné. Navléci dva obojky na vašeho pejska je nepraktické a přepínání psí známky a adresáře zdlouhavé. Existují i svítící pásky či kolárky, které nemají funkci obojku a jsou jen signalizační. Pouze je přidáte při večerní procházce.

 

Reflexní obojky pro psy

Hledáte to nejjednodušší a nejrychlejší signalizační zařízení? V tom případě zvolte obojky pro psy s reflexními prvky nebo reflexní postroje pro psy. Oblíbíte si je natolik, že se stanou nedílnou součástí každé procházky s vašim čtyřnohým kamarádem. Nasadíte je velmi rychle. Jsou nositelem informace o psu (psí známka, adresář). V neposlední řadě je malá pravděpodobnost jejich ztráty.


V přírodě platí: nebýt vidět - nebýt uloven. V moderní civilizaci znamená: být viděn - nebýt uloven.

Proto usnadněte okolí, aby vás vidělo a mohlo na vás a vašeho psa brát ohledy.

 
0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.