Krmivo pro ptáky , JRS

Krmivo pro drobné exoty je mícháno z několika druhů zrnin tak, aby zajistilo pestrou výživu drobných exotů. Drobné exoty krmíme čumízou, lesknicí, mohárem, prosem, toto vše také v naklíčeném stavu a přidáváme  senegálské proso v klasech. Jako doplněk zeleného krmiva můžeme nabízet smetánku lékařskou, salát, špenát, žabinec, různé klasy trav a nadrobno rozsekané listy kopřiv. Drobní exoti potřebují téměř neustálý přístup k vodě a krmivu. Jejich rychlý metabolismus vyžaduje neustálý přísun energie, do malého žaludku se však mnoho krmiva nevejde a tak je třeba jej neustále plnit. Jednodenní hladovka může být i smrtelná. 

Krmivo pro andulky je vyráběno mícháním zrnin, které jsou pro andulky vhodné z výživového hlediska, a které jsou smíchávány ve správném poměru. Všechny tři druhy prosa doplňuje ovesná rýže, semena travin, lesknice a len. Jako doplněk lze použít čirok, niger a kardi. Andulky jsou zvídavé a ochutnají prakticky cokoli, co najdou. Lze jim tedy zpestřit jídelníček jakýmkoli ovocem a zeleninou v malém množství. I zelené a naklíčené krmivo je vhodným doplňkem krmiva pro andulky. Nevhodné pro andulky je vařené lidské jídlo, uzeniny a maso.   

Krmivo pro střední papoušky se skládá ze základního krmiva - směs zrnin a doplňkového krmiva. Jako základ krmiva pro střední papoušky se používá směs zrnin obsahující proso červené, zelené a žluté, lesknice, oves bezpluchý, slunečnice černá, žíhaná nebo bílá, lněné semeno, len, rýže, niger, japonské proso a kardi. Směs těchto zrnin zajišťuje kompletní výživu středních papoušků. Krmivo pro střední papoušky ve formě semen se může nechat i naklíčit a tím jej zatravnit. Jako doplněk pro zpestření krmiva pro střední papoušky se přidává čerstvé ovoce a zelenina, zelenina i vařená, ořechy, listy salátu nebo pampelišky. Střední papoušci držení v malých klecích mají tendenci k obezitě, je teby třeba jim krmivo upravit a vyvarovat se zejména tučným olejnatým semenům jako je černá slunečnice a ořechy.

Krmivo pro velké papoušky tvoří směs zrnin, která se skládá z bílé, černé i žíhané slunečnice, kardi, neloupané rýže, limba oříšků, čiroku, dýně, semence, kukuřice, ječmene, lesknice, hrachu, pufrovaných obilnin, pšenice. Často jsou tyto směsi obohaceny o sušené ovoce a zeleninu. Jako doplněk stravy lze použít veškeré ovoce a zeleninu. Pro zpestření krmiva pro velké papoušky se vyrábí i samostatně směs ořechů a sušeného ovoce. Papoušci jsou velice zvídaví a mají zájem o vše, co konzumuje jejich majtel. Je však třeba nenechat se papouškem ovlivnit a nedávat mu vařené kořeněné potraviny, maso a uzeniny. Trávící trakt papoušků není na tyto pokrmy uzpůsobený. Lze však do stravy papoušků přidat vajíčko nebo vařenou zeleninu.  

Nejprodávanější

Vašemu výběru neodpovídá žádné zboží. Chcete vymazat filtry?

 

 

 

PURINA Cat Chow Urinary 1,5 kg

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.